Slovenskí medailisti na Hrách olympiády (Letné olympijské hry)

Verzia pre tlačOdoslať priateľoviPDF verzia

Image

ATÉNY 1896 (Grécko)

Hry I. olympiády

Trvanie: 6.apríl – 15.apríl

Image

 

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Alojz Sokol Atletika    x    x      1

Spolu

 

   x

   x

     1

  

PARÍŽ 1900 (Francúzsko)

Hry II. olympiády

Trvanie: 20.máj – 28.október

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Zoltán Imrich Halmaj Plávanie    x    2      1

Spolu

 

   x

   2

     1

 
  

ST. LOUIS 1904 (USA)

Hry III. olympiády

Trvanie: 1.júl – 23.november

Image

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Zoltán Imrich Halmaj Plávanie    2    x      x

Spolu

 

   2

   x

     x

   

LONDÝN 1908 (Veľká Británia)

Hry VI. olympiády

Trvanie: 27.apríl – 29.október

Image  

         
Športovec   Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Zoltán Imrich Halmaj Plávanie    x    2      x
Vojtech Zulawszky Šerm    x    1      x

Spolu

 

   x

   3

     x

 

ŠTOKHOLM 1912  (Švédsko)

Hry V. olympiády

Trvanie: 5.máj – 22.júl

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Mór Koczán Atletika    x    x      1
Alexander Prokopp Športová streľba    1    x      x
Ľudovít Kmeťko Športová gymnastika    x    1      x

Spolu

 

   1

   1

     1

  

BERLÍN 1936 (Nemecko)

Hry XI. olympiády

Trvanie: 6.február – 16.február

Image

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Matylda Pálfyová Športová gymnastika    x    1      x
Jozef Herda Zápasenie    x    1      x

Spolu

 

   x

   2

     x

  

LONDÝN 1948 (Veľká Británia)

Hry XIV. olympiády

Trvanie: 29.júl – 14.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Július Torma Box    1    x      x

Spolu

 

   1

   x

     1

  

HELSINKI 1952 (Fínsko)

Hry XV. olympiády

Trvanie: 19.júl – 3.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Ján Zachara Box    1    x      x
Mikuláš Athanasov Zápasenie    x    x      1

Spolu

 

   1

   x

     1

  

RÍM 1960 (Taliansko)

Hry XVII. olympiády

Trvanie: 25.august – 11.september

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Pavel Schmidt Veslovanie, dvojskif (s V.Kozákom)    1    x      x

Spolu

 

   1

   x

     x

  

TOKIO 1964 (Japonsko)

Hry XVIII. olympiády

Trvanie: 10.október – 24.október

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Ľudovít Cvetler Futbal    x    1      x
Ján Geleta Futbal    x    1      x
Vojtech Masný Futbal    x    1      x
Štefan Matlák Futbal    x    1      x
Ivan Mráz Futbal    x    1      x
František Schmucker Futbal    x    1      x
Anton Švajlen Futbal    x    1      x
Anton Urban Futbal    x    1      x
Vladimír Weiss st. Futbal    x    1      x
Bohumil Golian Volejbal    x    1      x
Jozef Labuda Volejbal    x    1      x
Mariana Némethová - Krajčírová Športová gymnastika    x    1      x
Július Toček Veslovanie, osemveslica    x    x      1

Spolu

 

   x

   3

     1

  

MEXICO CITY 1968  (Mexiko)

Hry XIX. olympiády

Trvanie: 12.október – 27.október

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Bohumil Golian Volejbal    x    x      1
Mariana Némethová - Krajčírová Športová gymnastika    x    1      x

Spolu

 

   x

   1

     1

  

MNÍCHOV 1972 (Nemecko)

Hry XX. olympiády

Trvanie: 26.august – 10.september

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Vincent Lafko Hádzaná    x    1      x
Andrej Lukošík Hádzaná    x    1      x
Peter Pospíšil Hádzaná    x    1      x
Eva Šuranová - Kucmanová Atletika    x    x      1

Spolu

 

   x

   1

     1

  

MONTREAL 1976 (Kanada)

Hry XXI. olympiády

Trvanie: 17.júl – 1.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Anton Tkáč Dráhová cyklistika    1    x      x

Spolu

 

   1

   x

     x

  

MOSKVA 1980 (Rusko)

Hry XXII. olympiády

Trvanie: 19.júl – 3.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

František Kunzo Futbal    1    x      x
Stanislav Seman Futbal    1    x      x
Alena Mejzlíková - Kyselicová Pozemný hokej    x    1      x
Viera Jakabová - Podhányiová Pozemný hokej    x    1      x
Iveta Hritzová - Šránková Pozemný hokej    x    1      x
Imrich Bugár Atletika    x    1      x
Ján Franek Box    x    x      1
Dan Karabín Zápasenie    x    x      1
Július Strnisko Zápasenie    x    x      1
Dušan Poliačik Vzpieranie    x    x      1

Spolu

 

   1

   2

     4

  

SOUL 1988 (Japonsko)

Hry XXIV. olympiády

Trvanie: 17.september – 2.október

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Jozef Pribilinec Atletika, športová chôdza    1    x      x
Miloslav Mečíř Tenis (dvojhra, štvorhra)    1    x      1
Jozef Lohyňa Zápasenie    x    x      1

Spolu

 

   2

   x

     2

  

ATLANTA 1996 (USA)

Hry XXVI. olympiády

Trvanie: 19.júl – 4.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Michal Martikán Vodný slalom - C1    1    x      x
Slavomír Kňazovický Rýchlostná kanoistika - C1    x    1      x
Jozef Gönci Športová streľba    x    x      1

Spolu

 

   1

   1

     1

  

SYDNEY 2000 (Austrália)

Hry XXVII. olympiády

Trvanie: 15.september – 1.október

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Peter a Pavol Hochschornerovci Vodný slalom, deblkanoe - C2    1    x      x
Michal Martikán Vodný slalom - C1    x    1      x
Martina Moravcová Plávanie    x    2      x
Juraj Minčík Vodný slalom    x    x      1

Spolu

 

   1

   3

     1

  

ATÉNY 2004 (Grécko)

Hry XXVIII. olympiády

Trvanie: 13.august – 29.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Peter a Pavol Hochschornerovci Vodný slalom, deblkanoe - C2    1    x      x
Elena Kaliská Vodný slalom - K1    1    x      x
Michal Martikán Vodný slalom - C1    x    1      x
Jozef Gönci Športová streľba    x    x      1
Juraj Bača, Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček Rýchlostná kanoistika - K4    x    x      1
Jozef Krnáč Džudo    x    1      x

Spolu

 

   2

   1

     2

  

PEKING 2008 (Čína)

Hry XXIX. olympiády

Trvanie: 8.august – 24.august

Image

 

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Peter a Pavol Hochschornerovci Vodný slalom, deblkanoe - C2    1    x      x
Michal Martikán Vodný slalom - C1    1    x      x
Elena Kaliská Vodný slalom - K1    1    x      x
Juraj Tarr, Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček Rýchlostná kanoistika - K4    x    1      x
Zuzana Štefečeková Športová streľba    x    1      x
David Musuľbes Zápasenie    x    x      1

Spolu

 

   3

   2

     1

  

LONDÝN 2012 (Veľká Británia)

Hry XXX. olympiády

Trvanie: 27.júl – 12.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Zuzana Štefečeková Športová streľba    x    1      x
Danka Barteková Športová streľba    x    x      1
Michal Martikán Vodný slalom - C1    x    x      1
Peter a Pavol Hochschornerovci Vodný slalom, deblkanoe - C2    x    x      1

Spolu

 

   x

   1

     3

 

 

RIO DE JANEIRO 2016 (Brazília)

Hry XXXI. olympiády

Trvanie: 5.august – 21.august

Image  

       
Športovec Športové odvetvie

Image

Image

   Image

Matej Tóth
Športová chôdza - 50 km    1    x      x
Matej Beňuš Vodný slalom - C1    x    1      x
Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák, Tibor Linka
Rýchlostna kanoistika - K4, 1 000 m    x    1      x
Ladislav a Peter Škantárovci Vodný slalom, deblkanoe - C2    1    x      x

Spolu

 

   2

   x

     2

 

   

Image

 

Vaše hodnotenie: Žiadne Priemer: 5 (55 votes)