Paralympionici

Verzia pre tlač

Baláž, Marián

Image

 Dátum narodenia: 25.10.1975
 Miesto narodenia: Humenné
 Športové odvetvie: bežecké lyžovanie, biatlon
 Telesné postihnutie: B 2 – nevidiaci – slabozraký

Image

Farkašová, Henrieta

Image

 Dátum narodenia: 3.5.1986
 Miesto narodenia: Rožňava
 Športové odvetvie: lyžovanie
 Kategória postihnutia: zrakovo postihnutá – B 3

Image

Gáspár, Ladislav

Image

 Dátum narodenia: 1.7.1970
 Miesto narodenia: Nové Zámky
 Športové odvetvie: stolný tenis
 Telesné postihnutie: TT 9 a 10 – stojací – postihnutie dolnej končatiny

Image

Gödri, František

Image

 Dátum narodenia: 17.4.1955
 Miesto narodenia: Rimavská Sobota
 Športové odvetvie: atletika – päťboj – beh na 100 m, hod oštepom, hod diskom, skok do diaľky,  beh na 1500 m
  Telesné postihnutie: zrakové – B 3, neskôr (po PH v Barcelone) B 2

Image

Haraus, Miroslav

Image

 Dátum narodenia: 1.8.1986
 Miesto narodenia: Prešov
 Športové odvetvie: lyžovanie
 Telesné postihnutie: zrakovo postihnutý – B 2 (nystagmus – rýchle kmitanie očí)

Image

Chlebáková, Iveta

Image

 Dátum narodenia: 15.3.1963
 Miesto narodenia: Banská Bystrica
 Športové odvetvie: zjazdové lyžovanie
 Telesné postihnutie: LW 6/8 – stojaca

Image

Jambor, Miroslav

Image

 Dátum narodenia: 5.6.1963
 Miesto narodenia: Považská Bystrica
 Športové odvetvie: bežecké lyžovanie – biatlon, cyklistika – tandem
 Telesné postihnutie: B 3 – nevidiaci – slabozraký

Image

Kánová, Alena

Image

 Dátum narodenia : 29.3.1980
 Miesto narodenia : Liptovský Mikuláš
 Športové odvetvie: stolný tenis
 Kategória postihnutia: telesne postihnutá – TT3, vozičkárka, paraplegia 

Image

Kaufman, Radovan

Image

 Dátum narodenia: 9.4. 1978  † 16. 6.2003
 Miesto narodenia: Partizánske
 Športové odvetvie: cyklistika
 Športová disciplína: dráhová cyklistika , cestné preteky
 Kategória postihnutia: telesne postihnutý – LC 3, nadkolenná amputácia dolnej končatiny

 Image

Kopčík, Štefan

Image

 Dátum narodenia : 7.10.1951
 Miesto narodenia : Kežmarok
 Športové odvetvie: zjazdové lyžovanie,streľba, kolky
 Kategória postihnutia: zrakovo postihnutý – B 2 (prakticky nevidiaci)

Image

Krako, Jakub

Image

 Dátum narodenia: 7.7.1990
 Miesto narodenia: Žilina
 Športové odvetvie: lyžovanie
 Kategória postihnutia: zrakovo postihnutý – B 2

Image

Lyócsa, Imrich

Image

 Dátum narodenia: 21. 7.1963
 Miesto narodenia: Košice
 Športové odvetvie: Lukostreľba

Image

Margoč, Marek

Image

 Dátum narodenia: 25.10.1976
 Miesto narodenia: Bratislava
 Športové odvetvie: vrh guľou, oštep, disk
 Telesné postihnutie: F 40 – stojací – malý vzrast

Image

Prokeinová, Margita

Image

 Dátum narodenia: 26.9.1971
 Miesto narodenia: Bojnice
 Športové odvetvie: plávanie
 Telesné postihnutie: S 7 – amputácie obidvoch rúk od zápästia

Image

Riapoš, Ján

Image

 Dátum narodenia : 28.9.1968
 Miesto narodenia : Brezno
 Športové odvetvie: stolný tenis
 Kategória postihnutia: telesne postihnutý – TT2 – vozičkár

Image

Sluka, Anton

Image

 Dátum narodenia: 23.12.1960
 Miesto narodenia: Partizánske
 Športové odvetvie: maratón
 Telesné postihnutie: B 3 – slabozraký

Image

Smaržová, Petra

Image

 Dátum narodenia: 4.6.1990
 Miesto narodenia: Valašské Meziříčí
 Športové odvetvie: lyžovanie
 Kategória postihnutia: telesné postihnutie LW 6/8, stojaca (narodená bez ľavej ruky)

Image

Tureček, Rastislav

Image

 Dátum narodenia: 14.8.1972
 Miesto narodenia: Trenčín
 Športové odvetvie: cestná cyklistika – ručný bicykel
 Telesné postihnutie: HC divízia A – vozičkár – paraplegia

Image

Vadovičová, Veronika

Image

 Dátum narodenia : 9.2.1983
 Miesto narodenia : Trnava
 Športové odvetvie: športová streľba
 Kategória postihnutia: SH1 – vozičkárka

Image

Zaťko, Andrej

Image

 Dátum narodenia: 27.5.1976
 Miesto narodenia: Dolný Kubín
 Športové odvetvie: plávanie
 Telesné postihnutie: SB 3 a S 3 – malý vzrast

Image