Image

Medailové umiestnenia na svetových univerziádach

Verzia pre tlačOdoslať priateľoviPDF verzia

Image

 Slovenskí medailisti na letných svetových univerziádach

(Poznámka: Slovenskí športovci sú zvýraznení tučnou kurzívou, keďže v určitom období reprezentovali Československo).

 

Turín 1959 (Taliansko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Július Veselko, Zdeněk Humhal, Juraj Hromada, Gabriel Šinský, Roman Rjachovský, Ivan Veselý, Milan Pzrnoch, Josef Stlařík, Miroslav Kemel, Chour, Jiří Zajíček, Petr, Milan Pospíšil - volejbal, muži

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Peter Kováč, Pavel Pazdírek, Vlastimil Krček, Svoboda - plávanie, muži, polohová štafeta 4x100m

 

Sofia 1961 (Bulharsko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Vladimír Hopka, Peter Kováč,Vlastimil Krček, Vítězslav Svozil - plávanie, muži, polohová štafeta 4x100m
:Anna Vrbická, Anna Ragazová, Ľudmila Kottková, Jana Němcová - plávanie, ženy, polohová štafeta 4x100m voľný spôsob

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Anna  Ragazová,- plávanie, 100m voľný spôsob
Mirianna Brtková, Anna Vrbická, Anna Ragazová, Daniela Kunicová - plávanie, ženy, polohová štafeta 4x100m
Juraj Hromada, Roman Rjachovský, Pavol Vician, Ivan Peterka, Jiří Zajíček, Milan Purnoch, Milan Pospíšil, Boris Perušič, Chour, Gregor, Jiří Šopa, Hamáček - volejbal, muži
Robert Koller, Peter Rosíval, Robert Mifka, Josef Kraus, Jiří Šťastný, Ladislav Kop, Jiří Rižička, Vojtech Horňanský, Karel Baroch, Jaroslav Křivý, Zdenˇk Hummel, Ivan Rosíval - basketbal, muži
Zora Haluzická, Radka Brožková, Květa Krámová, Marta Babáková, Věra Černá, Marie Oralková, Jindřiška Zívrová, Alena Havlíčková, Alena Riederová, Jaroslava Marešová, Darka Lastoveská, Ludmila Ordnungová - basketbal, ženy

 

Porto Alegre 1963 (Brazília)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Jozef Labuda, Jaroslav Hálek, Hamáček, Chour, Kudláček, Medonos, Dzšan Melíšek, Pitter, Milan Pospíšil, Jiří Šopa, Volný, Boris Perušič, Zenker - volejbal, muži

 

Budapešť 1965 (Maďarsko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Anna Gerhartová, Milena Jindrová, Pavla Holková, Sylva Richterová, Marie Jajtnerová, Zora Martišová, Ivana Kuchářová, Kateřina Urbánová, Alena Rottová, Olga Kyzlinková, Marie Soukupová, Milada Fořtová, Olga Hrubá - basketbal, ženy

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:

Mirianna Brtková, Anna Ragazová, Eva Ostrá, Eca Schmidtová - plávanie, ženy, polohová štafeta 4x100m voľný spôsob
Judita Bendeová, Hilda Mazurová, Pavlína Štefková, Vavrovičová, Daniela Mačurová, Eva Široká, Baštová, Podzimková, Pražanová, Salingerová, Kaldová, Cvrkalová, Balžková - volejbal, ženy

 

Moskva 1973 (ZSSR)

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Roman Moravec - atletika, skok do výšky

 

Rím 1975 (Taliansko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Jozefína Čerchlanová - atletika, beh na 800m

 

Sofia 1977 (Bulharsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Katarína Ráczová - šerm, fleuret
Jozef Plachý - atletika , beh na 1500m

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Igor Prieložný, Ján Cifra, Štefan Pipa, Vladimír Sirvoň, Josef Novotný, Jaroslav Tomáš, Milan Šlambor, Josef Vonderka, Pavel Řeřábek, Jaroslav Šmíd - volejbal, muži

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Stanislav Kropilák, Pavol Bojanovský, Jiří Pospíšil, Kamil Brabenec, Vlastibor Klimeš, Vojěch Petr, Zdeněk Kos, Gustav Hraška, Vladimír Ptáček, Josef Nečas - basketbal, muži

 

Mexico City 1979 (Mexiko)

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Miloslav Roľko - plávanie, 100m motýlik

 

Bukurešť 1981 (Rumunsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Daniel Machek - plávanie, 400m voľný spôsob

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Jozef Lenčeš - atletika, beh na 5000m

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Daniel Machek - plávanie, 400m polohové preteky

 

Edmonton 1983 (Kanada)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Jana Gajdošová - športová gymnastika, bradlá s nerovnakou výškou žrdí

 

Kóbe 1985 (Japonsko)

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Marcel Géry - plávanie, 200m voľný spôsob

 

Záhreb 1987 (Juhoslávia)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Branislav Stankovič, Richard Vogel - tenis, štvorhra

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Nora Bajčíková, Iva Budařová - tenis, štvorhra

 

Buffalo 1993 (USA)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA :
Patrícia Marková / Roman Šmotlák - tenis - mix

 

Fukuoka 1995 (Japonsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Martina Moravcová - plávanie - 100 m voľný spôsob

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Marek Matuszek - džudo

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Martina Moravcová - plávanie - 200 m zmiešane
Patrícia Marková / Bohuš Danielčik - tenis, mix (zmiešané dvojice)

 

Sicilia 1997 (Taliansko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Martina Moravcová - plávanie - 100 m voľný spôsob
Martina Moravcová - plávanie - 100 m motýlik
Martina Moravcová - plávanie - 200 m voľný spôsob
Martina Moravcová - plávanie - 200 m zmiešane

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Patrícia Marková / Martina Ondrejková - tenis, štvorhra ženy
Patrícia Marková / Erik Csarnakovics - tenis, mix (zmiešané dvojice)

 

Palma de Mallorca 1999 (Španielsko)
ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Jozef Krnáč - džudo
Andrea Šebová - tenis, dvojhra ženy
Andrea Šebová / Patrícia Marková - tenis, štvorhra ženy

 

Beijing 2001 (Čína)
ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Milan Haborák - atletika - vrh guľou

 

Daegu 2003 (Južná Kórea)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Stanislava Hrozenská / Katarína Bašternáková - tenis - štvorhra ženy
Igor Zelenay - tenis - dvojhra muži

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Igor Zelenay / Ján Stančík - tenis - štvorhra muži
Stanislava Hrozenská / Igor Zelenay - tenis - mix (zmiešané dvojice)
Jozef Krnáč - judo - 66kg

 

Izmir 2005 (Turecko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Stanislava Hrozenská / Katarína Bašternáková - tenis - štvorhra ženy

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Viktor Bruthans / Peter Miklušičák - tenis - štvorhra muži
Stanislava Hrozenská / V. Bruthans - tenis – mix

 

Bangkok 2007 (Thajsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Zuzana Štefečekovášportová streľba – trap ženy

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Daniela Peškovášportová streľba – puška ženy
Dana Velďákováatletika – trojskok ženy

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Zuzana Štefečekovášportová streľba – double trap ženy
Jozef Hupkašportová streľba – trap muži

 

Belehrad 2009 (Srbsko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Martina Hrašnováatletika – hod kladivom

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Katarína Kachlíkovátenis – dvojhra žien
Katarína Kachlíková / Martina Babákovátenis – štvorhra ženy
Katarína Kachlíková / Martina Babákovátenis –  súťaž družstiev

 

Shenzhen 2011 (Čína)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Monika Zemkovášportová streľba

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:

Danka Bartekovášportová streľba
Marcel Lomnickýatletika – hod kladivom

 

Kazaň 2013 (Rusko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Martin Kučeraatletika –beh na 400 m prekážky

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Marcel Lomnickýatletika – hod kladivom
Jozef Repčíkatletika – beh na 800 m
Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňokanoistika – K2 na 200m

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Jana Hyblerovášportová streľba – športová puška na 60 výstrelov
Matúš Dudo, Michal Slamka, Boris Stankošportová streľba – trap mužov


 

Slovenskí medailisti na zimných svetových univerziádach

(Poznámka: Slovenskí športovci sú zvýraznení tučnou kurzívou, keďže v istom období reprezentovali Československo).

Chamonix 1960 (Francúzsko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Ľudovt Fusko, Štefan Harvan, Ján Ilavský, Josef Prokeš - klasické lyžovanie, štafeta na 4x8 km
Eva Grožajová - krasokorčuľovanie

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Štefan Harvan - klasické lyžovanie, beh na 12 km

 

Villars 1962 (Švajčiarsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Peter Važan, Jozef Homolka, Pavol Michalec, Ivan Grandtner, Július Černický, Jozef Škoda, Vladimír Nadrchal, Lindauer, Metelka, František Mašlán, František Ševčík, Václav Pantuček, Volek, Neveselý, Hřebík - ľadový hokej

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Ľudovít Fusko, Ľubomír Fanián, Ján Ilavský, Štefan Harvan - klasické lyžovanie, štafeta na 4x8 km

 

Špindleruv Mlýn 1964 (Československo)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Karol Divín - krasokorčuľovanie

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Štefan Olekšák, lyžovanie - severská kombinácia
Ľudovít Fusko, Ľubomír Fabián, Ján Ilavský, Štefan Harvan - klasické lyžovanie, štafeta na 4x8 km

 

Sestriere 1966 (Taliansko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Agnesa Wlachovská, Peter Bartosiewicz - krasokorčuľovanie, športové dvojice

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Milan Štrbík, Vladimír Lukscheider, Pavol Michalec, Jozef Olvecký, Wohl, Pleticha, Josef Horešovský, Marek, Eysselt, Brdička, Šebek, Ulrych, Eduard Novák, Šubrt, Štelšovský, Kvasnica, Gottwald - ľadový hokej
Ľudovít Fusko, Ján Ilavský, Mojmír Slosiarik, Ján Weisshautel - klasické lyžovanie, štafeta na 4x10 km

 

Innsbruck 1968 (Rakúsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Milan Pažout - zjazdové lyžovanie - slalom
Milan Pažout - zjazdové lyžovanie - trojkombinácia

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Milan Pažout - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Marián Filc - krasokorčuľovanie
Diana a Martin Skotnickí - krasokorčuľovanie, tanečné páry
Milan Štrbík, Vladimír Lukscheider, Pavol Bačiak, Peter Staroň, Marián Mihók, Ján Biely, Wohl, Eysselt, Volek, Brdička, Libora, Ulrich, Podlaha, Ruml, Trnka, Sýkora - ľadový hokej

 

Rovaniemi 1970 (Fínsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Vladimír Dzurilla, Kužela, Bačiak, Bukovinský, Vladimír Lukscheider, Mrukvia, Wohl, Josef Horešovský, Eysselt, Václav Nedomanský, Brdička, František Ševčík, Jaroslav Holík, Janák, Zelenka, Ruml, Ivan Hlinka - ľadový hokej
Ondrej Nepela - krasokorčuľovanie
Diana a Martin Skotnickí - krasokorčuľovanie, tanečné páry

 

Lake Placid 1972 (USA)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Ľudmila Bezáková - krasokorčuľovanie
Diana a Martin Skotnickí - krasokorčuľovanie, tanečné páry

 

Špindleruv Mlýn 1978 (Československo)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Dagmar Kuzmanová - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom

 

Jaca 1981 (Španielsko)

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Jindra Holá, Karol Foltán - krasokorčuľovanie, tanečné páry

 

Sofia 1983 (Bulharsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Hrabák, Bohal, Jesenský, Vincent Lukáč, Ľubomír Pokovič, Kolda, Beníšek, Skalitikovský, Levinský, Vemera, Setikovský, Mička, Venkrbec, Přecechtěl, Herman, Král, Vladimír Cadr, Pařízek, Zíma - ľadový hokej
Janka Gantnerová-Šoltýsová
- zjazdové lyžovanie, zjazd
Vladimír Frák -
lyžovanie, severská kombinácia

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Janka Gantnerová-Šoltýsová - lyžovanie, trojkombinácia
Jindra Holá, Karol Foltán - krasokorčuľovanie, tanečné páry
Zora Kepeňová, Matoušová, Razymová - klasické lyžovanie, štafeta na 3x5 km

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Peter Šoltýs - zjazdové lyžovanie, zjazd

 

Belluno 1985 (Taliansko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Zora Kepeňová, Ľudmila Klingerová, Dagmar Švubová - klasické lyžovanie, štafeta na 3x5 km

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Janka Gantnerová-Šoltýsová - zjazdové lyžovanie, zjazd
Jindra Holá, Karol Foltán - krasokorčuľovanie, tanečné páry

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Monika Hojstričová - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia

 

Tatry 1987 (Československo)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Taraba, Murí Ivan Donič, Stanislav Horanský, Jozef Jurík, Blažek, Hamal, Svoboda, Sýkora, Střída, Beníšek,  Pospíšil, Fiala, Tlačil, Radek Ťoupal, Tomáš Sršeň, Kron, Tomáš Kapusta, Sýkora, Kastner, Vojta - ľadový hokej
Alžbeta Havrančíková - klasické lyžovanie, beh na 10 km
Alžbeta Havrančíková, Anna Janoušková, Iveta Knížková - klasické lyžovanie, štafeta na 3x5 km
Ľudmila Milanová - zjazdové lyžovanie, zjazd
Ľudmila Milanová - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Peter Jurko - zjazdové lyžovanie, zjazd
Peter Jurko - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Peter Jurčo - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia
Ján Klimko - lyžovanie, severská kombinácia
Peter Číž - skoky na lyžiach, K-70
Peter Číž, František Vavrinčík, Ivan Šindler, Jiří Malec - skoky na lyžiach, K-70, družstvá

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Ľudmila Milanová - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia
Ivan Šindler - skoky na lyžiach, K-90

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Monika Hojstričová - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia
František Vavrinčík - skoky na lyžiach, K-70
František Repka - lyžovanie, severská kombinácia
Rastislav Daniška - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia
Peter Číž - skoky na lyžiach, K-90

 

Sofia 1989 (Bulharsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Marián Bíreš - zjazdové lyžovanie, zjazd
Monika Hojstričová - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Ľudmila Milanová - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Ľudmila Milanová - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Bukovská, Hana Sakafová, Petra Nosková - biatlon, štafeta na 3x7 km
Konstantinidis, Rusznyák, Weber, Oret, Vašíček, Tejkl, Zachar, Králik, Sýkora, Novák, Stehlík, Jasíček, Sup, Hosták, Stanček, Král, Horáček, Lokajíček, Kukla, Svoboda - ľadový hokej

 

Sapporo 1991 (Japonsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Peter Jurko - zjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Peter Jurko - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Peter Jurko - zjazdové lyžovanie, slalom
Ľudmila Milanová - zjazdové lyžovanie, trojkombinácia

 

Zakopané 1993 (Poľsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Ľubomíra Balážová - bežecké lyžovanie, 10 km klasicky
Ľubomíra Balážová - bežecké lyžovanie, 10 km voľne
Ľubomíra Balážová - bežecké lyžovanie, kombinácia

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Ján Rimsky, František Pulščák, Daniel Stančík, Peter Veselovský, Dušan Milo, Peter Kadleček, Ján Zlocha, Michal Šimák, Bystrík Ščepko, Michal Šťastný, Ján Lipiansky, Peter Vaščura, Miroslav Kulka, Slavomír, Vorobel, Ján Šimčík, Mertin Beran, Andrej Račák, Roman Pohanka - ľadový hokej, muži

 

Muju - Chonju 1997 (Južná Kórea)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Ivan Bátory - bežecké lyžovanie, 15 km klasicky
Ivan Bátory - bežecké lyžovanie, 30 km voľne
Ivan Bátory - bežecké lyžovanie, kombinácia
Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Peter Bartoň, Ivan Hudáč - bežecké lyžovanie, štafeta 4 x 10 km

 

Poprad - Tatry 1999 (Slovenská republika)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Martina Schwarzbacherová - biatlon, 15 km
Martina Schwarzbacherová - biatlon, 7,5 km
Martina Schwarzbacherová, Anna Murínová, Soňa Mihoková - biatlon, štafeta 3 x 7,5 km
Ivan Bátory, Martin Bajčičák, Andrej Párička, Ivan Hudáč - bežecké lyžovanie, štafeta 4 x 10 km

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Daniel Socha, Martin Dirnbach, Miroslav Kovačik, Juraj Štefanka, Tomáš, Chrenko, Radovan Gabaš, Peter   Siroťák, Michal Šťastný, Daniel Buzinkay, Ivan Majeský, Juraj Ozorák, Ján Plch,Michal Longauer, Michal  Brumerčík, Matúš, Plandor, Roman Maczoszek, Karol Kuriplach, Ivan Saloň, Ján Jacko, Michal Vrábel, Roman Fail, Miroslav Lipovský - ľadový hokej, muži 
Mária Kvopkovázjazdové lyžovanie, obrovský slalom
Jaroslava Bukvajová - bežecké lyžovanie, 5 km klasicky
Ivan Bátory - bežecké lyžovanie, 10 km klasicky
Ivan Bátory - bežecké lyžovanie, 15 km voľná technika
Martina Schwarzbacherová - biatlon, 10 km
Marcela Pavkovčeková - biatlon, 7,5 km

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Martin Novorolník - severské lyžovanie, 15 km
Martin Novorolník - severské lyžovanie, 7,5 km
Jaroslava Bukvajová - bežecké lyžovanie, 10 km voľná technika
Michal Jurčo - bežecké lyžovanie , 30 km voľná technika
Soňa Mihoková - biatlon, 7,5 km
Anna Murínová - biatlon, 10 km
Marek Matiaško - biatlon, 20 km

 

Zakopané 2001 (Poľsko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Dušan Devečka, Róbert Blaško, Michal Krúpa, Matúš Peričko, Juraj Rusič, Peter Vojtek, Ľubomír Caban, Jozef Čontofalský, Michal Dostál, Milan Čársky, Michal Vrábel, Vilam Čacho, Roman Macszek, Martin Drotár, Stanislav Kožár, Daniel Socha, Štefan Fabian, Miroslav Lipovský, Martin Kučera, Rudolf Huna, Jaroslav Kmiť, Gabriel Kover - ľadový hokej
Martina Schwarzbacherová - biatlon, 15 km

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Martina Schwarzbacherová - biatlon, 10 km

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Pavol Hurajt - biatlon, 12,5 km
Matúš Hubka - snowboarding, half-pipe
Zuzana Smerčiaková - zjazdové lyžovanie, kombinácia

 

Tarvisio 2003 (Taliansko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Dušan Devečka, Tomáš Chrenko, Štefan Fabian, Stanislav Fatyka, Peter Gajdoš, Martin Lipták, Rudolf Huna, Martin Kučera, Juraj Kuric, Martin Labaj, Matúš Petričko, Peter Poljaček, Martin Tomas, Martin Varga, Mikuláš Velček, Peter Vojtek, Morak Horňák, Lukáš Jurík, Imrich Petrík, Juraj Dušička, Andrej Kmeč, Jozef Lukáč - ľadový hokej
Pavol Hurajt - biatlon

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Jana Štaffenová - zjazdové lyžovanie, kombinácia
Ivan Heimschild - zjazdové lyžovanie, Super G
Anna Pastrnaková - bežecké  lyžovanie, 15km voľná technika

 

Innsbruck / Seefeld 2005 (Rakúsko)

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Pavol Hurajt - biatlon, 20km
Pavol Hurajt, Marek Matiaško, Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko - biatlon, štafeta 4 x 7,5 km

 

Turín 2007 (Taliansko)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Alena Procházková - bežecké lyžovanie, 5 km
Alena Procházková - bežecké  lyžovanie, stíhacie preteky

 

Harbin 2009 (Čína)

ImageSTRIEBORNÁ MEDAILA:
Jaroslav Babušiak - zjazdové lyžovanie, Super G

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Jaroslav Babušiak - zjazdové lyžovanie, kombinácia
Lukáš Škrečko, Martin Šurek,Maroš Žemba, Ridvan Sadiki, Tomáš Volek, Stanislav Janísek, Ján Galko, Radoslav Trefný, Darius Rusnák, Filip Macejka, Martin Slovák, Libor Káčer, Miloš Bodnár, Mrek Mašlonka, Michal Babic, Ján Babic, Michal Karčák, Radoslav Kolník, Matúš Kadraba, Marek Baláž, Eduart Hartmann, Martin Domján - ľadový hokej

 

Erzurum 2011 (Turecko)

ImageZLATÁ MEDAILA:
Alena Procházková - bežecké lyžovanie, kombinovaná technika
Alena Procházková - bežecké lyžovanie, šprint
Alena Procházková, Peter Mlynár - bežecké lyžovanie, tímšprint (zmiešané dvojice), 6 x 1,3 km voľnou technikou
Alena Procházková - bežecké lyžovanie, klasická technika, 15 km

ImageBRONZOVÁ MEDAILA:
Ľadový hokej, ženy
Janka Gartnerová  - zjazdové lyžovanie, slalom
Matej Kazár - bežecké lyžovanie, biatlon, 20 km

 

 


 

Tabuľka medailových univerziádnych úspechov spolu (1993 - 2013)

 

 

Image

Image

Image

Spolu

Leto

  8

  13

20

   41

Zima

 17

 13

21

   61

Spolu

 19

  21

36

   102

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše hodnotenie: Žiadne Priemer: 5 (12 votes)